Articol Școala Web

Cum creezi cont de Google fără GMail

Dacă ai deja o adresă de email care nu ține de GMail, îți poți creea un cont pentru a accesa alte servicii oferite de Google.

Poate ai nevoie de servicii oferite de Google, dar nu și de o adresă de email, pentru că folosești alt serviciu. În asemenea caz, nu e nevoie să îți faci o adresă de GMail pe care nu o vei folosi vreodată, ci poți să te înregistrezi cu adresa de email pe care o ai deja.

Când îți faci cont, în loc să dai un username pentru GMail, poți pur-și-simplu să apeși pe „Use your existing email” („Folosește adresa de e-mail existentă”)

Apoi poți introduce adresa pe care o ai deja, fie că e de la job, fie de la alt serviciu de email. Odată creat contul, vei putea să folosești celelalte servicii Google.